W 10 minut z Hotelu możesz dojechać do miasteczka turystycznego – Nowego Wiśnicza. Wiśnicz słynie z licznie odwiedzanego przez turystów renesansowo-barokowego zamku jednak warto podkreślić gęstą sieć alejek spacerowo-turystycznych w jego obrębie pośród trawników i zieleńców.

Miasteczko zostało zaplanowane i zbudowane wg. prawideł renesansu przez znakomitego architekta Macieja Trapolę z uwzględnieniem otaczających wzgórz i ulokowanych na nich budowli. Zielony spokojny rynek miasteczka przesiany jest chodniczkami wśród zieleni. W centrum znajdują się malownicze kamieniczki, studnia, zabytkowy ratusz oraz liczne pomniki:

Chrystusa Króla

Jana Pawła II

Świętego Floriana

Jana Matejki

Stanisława Lubomirskiego

i inne.

Atutem Wiśnicza jest udostępniony do zwiedzania dworek Jana Matejki – Koryznówka. Turystyczny klimat miasta stwarzają ponadto małe kawiarenki, restauracje, lodziarnie, ogródki oraz kwiaciarki. Miasteczko ze względu na swą specyfikę stanowi świetną atrakcję dla dzieci. Posiada plac zabaw urządzony w centrum. Przyjeżdżając do Nowego Wiśnicza możesz skorzystać z licznych miejsc parkingowych w centrum.

 
Hotel „Pod Kamieniem” k. Wiśnicza

Lipnica Górna 304
32-724 Lipnica Murowana
Szerokość geograficzna: 49.852101
Długość geograficzna: 20.479413

Kontakt telefoniczny :

+48 14 685 24 80

+48 609 688 703

E-mail : biuro@hotel-lipnica.pl

Kontakt z właścicielem
Jacek Chmura
Telefon :

603 642 953