panorama_higpk

Nasz kompleks wypoczynkowy Hotel i Gospoda pod Kamieniem znajduje się na terenie Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego, w Lipnicy Górnej. Budowany był kilkoma etapami, a do powstania gospody przyczyniły się bardzo liczne grupy turystów, odwiedzające nasze piękne lipnickie lasy oraz „Kamienie Brodzińskiego”. Brakowało miejsca, w którym po spacerze, zbieraniu grzybów, borówek, jeżyn, turyści mogliby zatrzymać się i odpocząć, a potem posilić się i wzmocnić.

Kiedy powstała gospoda, a był to rok 2001, okazało się, że jest w tym miejscu również zapotrzebowanie na zaplecze hotelowe. Niektórzy goście odjeżdżali z żalem, że nie mogą zostać tu na dłużej. To był właśnie impuls do realizacji kolejnego projektu – budowy hotelu. Inwestycja rozpoczęła się wiosną 2004 roku, a w połowie 2005 roku hotel przyjmował już pierwszych gości.

W 2007 roku został wybudowany kolejny obiekt. Tym razem pomiędzy hotelem i gospodą stanęła Sala Staropolska. Przeznaczona jest na duże imprezy firmowe, wesela i biesiady. Posiada przestronne wnętrze mogące pomieścić do 200 osób. Środek sali wypełnia parkiet na dużą zabawę. Sala jest dwupoziomowa.

W 2013 roku, w hotelu powstało SPA dysponujące jacuzzi, grotą solną, salonem odnowy biologicznej i kąpielami borowinowymi. Posiadamy też saunę fińską i na podczerwień oraz siłownię.

Hotel i Gospoda Pod Kamieniem wyróżniony został następującymi nagrodami:

* I Miejsce w Konkursie regionalnym „Zielone Lato 2005”

* I Nagroda w Finale Konkursu Agro-eko-Turystycznego „Zielone Lato 2005”

* „Złote Oko” – wyróżnienie z zakresu promocji i rozwoju turystyki w Małopolsce w ramach V edycji plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”

* I miejsce w wojewódzkim konkursie „Estetycznie zagospodarowana wieś – promocją gminy, województwa, regionu”

* II miejsce w konkursie „Wielka Kolekcja Kulinarna” – X E

Hotel i Gospoda „Pod Kamieniem”

Lipnica Górna 304
32-724 Lipnica Murowana
Szerokość geograficzna: 49.852101
Długość geograficzna: 20.479413


Kontakt telefoniczny :

14 685 24 80


14 685 88 45E-mail : biuro@hotel-lipnica.pl


Kontakt z właścicielem
Jacek Chmura
Telefon :

603 642 953mapa_mala